Böbrek Kanseri Ameliyatı
MEDİ-KİM - Tıbbi ve Estetik Cihazlar
MEDİ-KİM - Tıbbi ve Estetik Cihazlar

LASEmaR 800


Çok maksatlı taşınabilir lazer

lesemar800

LASEmaR 800™ dermo-cerrahide, vasküler cerrahide, kozmetolojik ve tıbbi tedavilerde, plastik ve genel cerrahide çok geniş kullanım alanına sahip olarak çeşitli uygulamaların yapılmasına olanak sağlayan bir lazer platformudur.
Çok yüksek oranda melanin, hemoglobin ve ekzojen kromoforlar tarafından emilirken ve çok sınırlı su emilimi olan dalga boyu sayesinde hedeflenen lezyonda matematik olarak fototermoliz elde edilmesi mümkünken, uzman veya hastanın kontrolsüz hareketlerinden kaynaklanan taşmalarda dahi çevresel sağlıklı hücrelerde hasarlanma riski çok azdır.

 

Detay bilgiler

LASEmaR 800™ zengin aksesuarları sayesinde çok sayıda uygulama olanağı sunan bakım masrafsız ve kolay taşınabilen az yer kaplayan bir lazer cihazıdır.

Mekanik Avantajlar

  • SEZGİSEL HAFIZA - Tüm uygulama protokolleri yazılım halinde önceden cihaza yüklenmiştir.
  • GÜVENLİK SAĞLAYAN SESLİ UYARI SİNYALLERİ - Bu yazılım işlemin gelişimini veya enerji hedefini kontrole izin vererek uzmanı sesli geri bildirim ile cerrahi alanda dikkati dağılmaksızın istenilen doza ulaşılıp ulaşılmadığı veya gereksinimlerinin karşılanıp karşılanmadığı konularında uyarır.
  • ENERJİ ÖLÇER/ALGILAYICI – Bu sistem optik fiberden geçen gücün kontrolüne olanak sağlar.
  • HASTA TAKİP KAYITLARI – Bu yeni yazılım hasta bilgilerinin ve kronolojik sıralanmış uygulama  kayıtlarının önceden hazırlanmasına olanak sağlar. Ayrıca bilgiler güncellenebilir, silinebilir veya yazdırılabilir.
  • İÇSEL DENETLEME SİSTEMİ -  Gerekli olduğunda otomatik olarak lazer iletimini kesen ve anormallikler konusunda uzmanı uyaran sürekli devrede kalarak tüm ana devreleri kontrol eden bir güvenlik sistemi bulunmaktadır.  


Klinik Uygulamalar

lesemar800-02Dermo-vasküler tedaviler ve Telanjiyektaziler

LASEmaR 800™ melanin (kıllar, diskromiler), hemovasal kromoforlar (telanjiyektaziler) ve iyatrojenik pigmentli normokromik cilt lezyonlarında selektif fototermoliz yapılmasına olanak sağlar. Yüksek kromofor selektifliği düşük su emilimi ile birleştiğinde dokuda çok düşük enerjili anestezi ve dikiş gerektirmeyen tıbbi müdahaleler çok başarılı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

 

Akne tedavisi

LASEmaR 800™ özellikle aknelerin fotodinamik tedavisinde ve skarların foto-vaporizasyonunda endikedir.

 

Endovenöz tedaviler ve Ülserler

LASEmaR 800™ çeşitli çaplarda (200-1000μm) optik fiberler kullanılarak her tipteki varislerin (safen, kollateral, perfore ve telanjiyektaziler) ve derin ve şekil bozukluğu olan tüm vaskülerlerin çabuk fotokoagulasyonuna olanak sağlar. SCANNEmaR™ ile birlikte kullanıldığında ülserlerin ve yaraların ağrısız ve sızısız fotodinamik debridmanı gerçekleştirilir.

 

Lazer lipoliz

LASEmaR 800™ lokal anestezi altında ince bir kanülden geçirilmiş fiber ile lazer ışıma yapılarak fazla yağların hacimsel olarak azaltılmasına olanak sağlar. Geleneksel metoda kıyasla bu tekniğin avantajı kan damarlarının daha güçlü hemostazı ile en dirençli yağların bile sıvılaştırılarak aspirasyonunun sağlanmasıdır. Sonrasında retraksiyon ve bir lifting etkisi sağlayan güçlü Joule etkisi sayesinde özellikle kalça ve yüzdeki lokalize lipodistrofilerde kullanıma çok uygundur.

 

Epilasyon

LASEmaR 800™ selektif fototermoliz olarak koyu trikozlu açık tenlerde ve açık ve beyaz kıllı koyu tenlilerde ise fotodinamik tedavi olarak gerçekleştirilir.


lesemar800-03Fotorejuvenasyon

LASEmaR 800™ ışıma özelliklerinin özgün aksesuarlar eşliğinde kolajen tip I veya kırışıklıklarda ve çatlaklarda ablatif olmayan bağsal yeniden yapılandırmayı kolajen tip III üzerinde enflamasyon uyarımı oluşturucu fotobiyomodilasyon yoluyla gerçekleştirdiğini onaylayan teyitli ve belgesel bilimsel araştırmalara sahiptir.
Endolight lift

LASEmaR 800™ interstisyel işlemlerin ve transdermal bağ dokusu yeniden yapılandırma etkisi birleşiminden oluşan yeni bir lazer tekniğidir. Özellikle perioküler kırışıklıklara ve torbalanmalara karşı çok etkilidir.

 

Tıbbi lazer Tedavileri

EUFOTON tarafından geliştirilen yüksek emisyonlu diyotların kullanımı cilt altında yüksek yoğunlukta enerjinin kısa sürede yayılmasına olanak sağlar. Faydalı etkileri sınırsızdır, şöyle ki; bağ dokusunda anti-enflamatör, analjezik, rejeneratif etkiler, kan mikro dolaşımında ve kan damarlarında biyo uyarım etkisi
Tendonit, muskolar kontraktürler, ülserler ve yaralar, artroz, travmatik sekeller ve zor plantar fasya iltihaplarında kullanıma idealdir.

 

 

 

 

 

 

Teknik özellikler

Dalga boyu (nm) 808 nm
Lazer Yüksek Güç Diyot (GaAs)
Güç 15 – 30 - 60 Watt
Hazır programlar Uzman değiştirimine açık denenmiş protokollere dayanan gelişmiş yazılım
Puls süresi (Ton – T off) 1-9000 msan, 1 msan kademelerle, ayarlanabilir
Dizi puls sayısı (tekli veya pulslu mod) 1 – 100, 1 kademelerle
Puls dizileri arası (pulslu mod) 10 msan – 10 san, ayarlanabilir
Çalışma modu

Tekli puls
Puls
Sürekli
Nümerik aralık 0,22
Soğutma sistemi Peltier hücre destekli hava soğutma
Kılavuz ışıma Kırmızı, 635 nm – 5 mW (azami)
Elektrik besleme 125-220 VAC 50/60 Hz
Azami çekim 300 VA pik (şebeke standardına adapte)
Uyumluluk

CE 0476
FDA
ISO 9001
ISO 13485
93/42/CEE
CEI EN 60601-1
CEI EN 60601-2-22
CEI EN 60601-1-4
CEI EN 60825-1
CEI EN 60601-1-2
Kilo ve Ebatlar 13 kg – 35 x 34 x 13 cm


Aksesuarlar

lesemar800-04

•    SCANNEmaR™
•    Lightscan™
•    Değişken ZOOM odaklı el başlığı (temassız uygulamalar) 808nm
•    Cerrahi el başlığı
•    Optik fiberler
•    Çok maksatlı tedavi el başlıkları büyük/orta/küçük
•    Lazer koruyucu gözlükler
•    Metal taşıma çantası
•    Metal sehpa, 1 adet EUFOTON lazer, çekmeceli
•    Metal sehpa, 2 adet EUFOTON lazer, çekmeceli
•    Cilt soğutucu sistem
•    Derinliğine aydınlatıcı ve polarizasyon özellikli ışık sistemleri
•    Duman emici ve Filtre edici sistem

Uygulamalar


Akne

lesemar800-1

Anjiyom

lesemar800-2

 

Epilasyon

lesemar800-3

lesemar800-4

 

Endolightlift

lesemar800-5

PDT

lesemar800-6

 

Yeniden yapılandırma
lesemar800-7

Telanjiyektazi

lesemar800-8

lesemar800-9

Ülser

lesemar800-10

Siğiller

lesemar800-11

Keratoz

lesemar800-12

 

 

EUFOTON TÜRKİYE WEB SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ