Böbrek Kanseri Ameliyatı
MEDİ-KİM - Tıbbi ve Estetik Cihazlar
MEDİ-KİM - Tıbbi ve Estetik Cihazlar

LASEmaR 1500


Yüzeyde hassas derinde hızlı
Su kadar hafif ve güçlü lazer

lesemar1500LASEmaR 1500™ fraksiyonel ablatif olmayan rejuvenasyon, lazer destekli lipoliz ve vasküler cerrahi yapılmasına olanak sağlayan benzersiz bir lazer cihazıdır.
LASEmaR 1500™ farklı çaplarda (100 - 1000 mikron) optik fiber kullanılabilmesi sayesinde minimal invazif cerrahi için ve fraksiyonel ve ablatif olmayan tarayıcı LIGHTscan™ sayesinde cilt rejuvenasyonunda ve aknelerde kullanım için idealdir.

Dalga boyu (1470 nm) su ve yağ tarafından çok yüksek emilime sahiptir. Bunun anlamı, çevresel dokularda çok sınırlı bir termal hasar oluşturacak düşük enerji seviyesinde çok daha hızlı yağ sıvılaştırılması gerçekleştirildiğidir.
1064 veya 1320 nm dalga boyları ile aynı işlem yapıldığında hem çok daha yüksek güçlerde çalışılma zorunluluğundan hem de çok daha yüksek termal yan etkilerle karşılaşıldığından 1470 nm ile karşılaştırıldığında oldukça zayıf kalmaktadırlar.  


lesemar1500-01

Detay bilgiler

LASEmaR 1500™ endovasküler işlemler dâhil olmak üzere tüm vaporizasyon, insizyon, eksizyon, ablazyon, kesme, hemostaz ve koagulasyon gerektiren tüm cerrahi uygulamalara endikedir.
LASEmaR 1500™ zengin aksesuarları sayesinde çok sayıda uygulama olanağı sunan bakım masrafsız ve kolay taşınabilen az yer kaplayan bir lazer cihazıdır.

Mekanik Avantajlar

 • SEZGİSEL HAFIZA - Tüm uygulama protokolleri yazılım halinde önceden cihaza yüklenmiştir.
 • GÜVENLİK SAĞLAYAN SESLİ UYARI SİNYALLERİ - Bu yazılım işlemin gelişimini veya enerji hedefini kontrole izin vererek uzmanı sesli geri bildirim ile cerrahi alanda dikkati dağılmaksızın istenilen doza ulaşılıp ulaşılmadığı veya gereksinimlerinin karşılanıp karşılanmadığı konularında uyarır.
 • ENERJİ ÖLÇER/ALGILAYICI – Bu sistem optik fiberden geçen gücün kontrolüne olanak sağlar.
 • HASTA TAKİP KAYITLARI – Bu yeni yazılım hasta bilgilerinin ve kronolojik sıralanmış uygulama  kayıtlarının önceden hazırlanmasına olanak sağlar. Ayrıca bilgiler güncellenebilir, silinebilir veya yazdırılabilir.
 • İÇSEL DENETLEME SİSTEMİ -  Gerekli olduğunda otomatik olarak lazer iletimini kesen ve anormallikler konusunda uzmanı uyaran sürekli devrede kalarak tüm ana devreleri kontrol eden bir güvenlik sistemi bulunmaktadır.

Klinik uygulamalar

lesemar1500-03

Lazer lipoliz

LASEmaR 1500™ minimal invazif mikroliposkulpture uygulamada en yeni lazer sistemidir. Yüksek yağ ve su emilimi sayesinde bu özgün dalga boyu çok iyi ve hızlı cilt retraksiyonu yapılmasına izin verir. Lazer destekli mikroliposkulpture işlemleri lipo kit (farklı çapta ve uzunlukta kanüller ve el başlıkları) kullanılarak aspirasyonlu veya aspirasyonsuz yapılabilir.

Sonuçlar ve Endikasyonlar


LASEmaR 1500™ lazerlerde bir devrim olup yağ sıvılaştırmada ve vücut biçimlendirmede hem çok yüksek seviyede güvenlik sunmada hem de hızlı ve etkin sonuçları kolay taşınabilen bir ünitede hizmetinize vermektedir. Yüz, çene, batın, iç baldır, kalça, dizler ve kollar dâhil neredeyse tüm vücutta ve klasik liposuction uygulamaları sonrası oluşan tüm fibrotik/dönüşmüş cilt kusurlarında kullanıma endikedir.

Avantajlar

 • Lokal anestezi
 • Kesişiz

lesemar1500-04

Fraksiyonel Lazer Cilt yenileme

LASEmaR 1500™ lazer Lightscan™ fraksiyonel teknolojisi kullanan ablatif olmayan cilt yenileme sistemidir. Amacı hızlı bir iyileşme tepkisi ortaya çıkartacak yüzlerce mikro kolon şeklinde koagulasyonlar oluşturmaktır. Beklenen sonuç, çok az veya iyileşme süreci gerektirmeyecek bir zaman diliminde taze, dolgun ve ışıltılı bir cilt elde etmektir.
LASEmaR 1500™ fraksiyonel lazer hedefi pigmentli hücreler ve farklı cilt katmanları olup mevcut kolajeni yeniden yapılandırma ve yeni kolajen üretimidir. Tüm bölgede uygulansa bile çok ince sütunlar halinde sınırlanması durumu iyileşmeyi oldukça hızlandırmaktadır.


Sonuçlar ve Endikasyonlar


LASEmaR 1500™ lazer Lightscan™ tarayıcı ile birlikte fraksiyonel ablatif olmayan cilt yenilemede yeni taşınabilir bir teknoloji sunmaktadır. Yüz kırışıklıkları, skarlar, akne skarları, pigmentli ve senil lezyonlar ve tüm cilt sıkılaştırma ve toparlama işlemlerinde endikedir.


Avantajlar


 • Anestezi gerektirmez
 • Az veya hiç iyileşme süreci olmasını istemeyen kişilere uygun yumuşak uygulama
 • 3-5 seansta tekrarlanabilir, kesin ve tatmin edici sonuçlar
 • Yüz, boyun, eller, batın ve göğüs gibi farklı bölgelerde çalışma olanağı

lesemar1500-05

Endolight lift

LASEmaR 1500™ tekniği subkütan derinlikte bir ızgara şekli oluşturarak geçici hatlar halinde fibroz retraksiyonlar meydana getirerek dokunun yeniden yapılanmasına ve bağsal fotobiyomodulasyon oluşmasına olanak sağlar. Endolight Lift özellikle cerrahi olmayan mini invazif göz alt kapak düşmeleri ve submental cilt tedavilerinde kullanıma uygundur.

 

 

lesemar1500-06

Vasküler cerrahi

LASEmaR 1500™ su tarafından çok yüksek emilime sahip olduğundan damar cidarlarının etkin biçimde çökeltilmesine olanak sağlar.
Endikasyon: düşük enerji emisyonunda dilate GSV lazer tedavisi

 

 

 

 

 
Teknik özellikler

Dalga boyu (nm) 1470 nm
Lazer Yüksek Güç Diyot (GaAs)
Güç 12Watt
Hazır programlar

Uzman değiştirimine açık denenmiş protokollere dayanan gelişmiş yazılım
Puls süresi (Ton – T off) 1-9000 msan, 1 msan kademelerle, ayarlanabilir
Dizi puls sayısı (tekli veya pulslu mod) 1 – 100, 1 kademelerle
Puls dizileri arası (pulslu mod) 10 msan – 10 san, ayarlanabilir
Çalışma modu

Tekli puls
Puls
Sürekli
Nümerik aralık 0,22
Soğutma sistemi Peltier hücre destekli hava soğutma
Kılavuz ışıma Kırmızı, 635 nm – 5 mW (azami)
Elektrik besleme 125-220 VAC 50/60 Hz
Azami çekim 300 VA pik (şebeke standardına adapte)
Uyumluluk

CE 0476
FDA
ISO 9001
ISO 13485
93/42/CEE
CEI EN 60601-1
CEI EN 60601-2-22
CEI EN 60601-1-4
CEI EN 60825-1
CEI EN 60601-1-2
Kilo ve Ebatlar 13 kg – 35 x 34 x 13 cmAksesuarlar

lesemar1500-07

 • SCANNEmaR™
 • Lightscan™
 • Aspirasyonlu mikroliposkulpture el başlığı
 • Aspirasyonsuz mikroliposkulpture el başlığı
 • Cerrahi el başlığı
 • Optik fiberler
 • Çok maksatlı tedavi el başlıkları büyük/orta/küçük
 • Lazer koruyucu gözlükler
 • Metal taşıma çantası
 • Metal sehpa, 1 adet EUFOTON lazer, çekmeceli
 • Metal sehpa, 2 adet EUFOTON lazer, çekmeceli
 • Cilt soğutucu sistem
 • Derinliğine aydınlatıcı ve polarizasyon özellikli ışık sistemleri
 • Duman emici ve Filtre edici sistem

 

Uygulamalar

Keloid

lesemar1500-1


Fraksiyonel fotorejuvenasyon

lesemar1500-2lesemar1500-3


Vasküler

lesemar1500-4

Lazer lipoliz

lesemar1500-5

lesemar1500-6

Fraksiyonel fotorejuvenasyon

lesemar1500-8

lesemar1500-9

 

EUFOTON TÜRKİYE WEB SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ