Böbrek Kanseri Ameliyatı
MEDİ-KİM - Tıbbi ve Estetik Cihazlar
MEDİ-KİM - Tıbbi ve Estetik Cihazlar

Quanta System CYBER TM TULYUM Lazer

cybertmYüksek güçlü CyberTM Lazer Sistemi üstün kesi performansı ve kuagulatif etkinliğiyle BPH cerrahisinde en ideal cerrahi yöntemdir.

Üstün Güvenlik Özellikleri


Cerrahi yaklaşım ve diğer lazer dalga boyları, karekteristik özelliklerinden dolayı birçok riskide beraberinde getirir.
Cyber TM ile riskleri minimize etmek veya ortadan kaldırmak mümkün hale geldi.

 

GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ


• Kan, baloncuklar ve debrisler olmaz. Böylece temiz ve rahat bir cerrahi alanı oluşur.
• Fark edilir cerrahi etkinlik. “Ne görüyorsanız o dur”. Görünmeyen derin doku etkisi oluşmaz. Cerrahi sırasında ancak istenilen noktada etkinlik alınır ve perifer doku hasarı oluşturulmaz.
• Öne doğru lazer ışınlayan fiberler ve yüksek su absorbsiyonunun kombinasyonu sayesinde istenmeyen doku hasarı ortadan kalkar ve maksimum kontrol sağlanır.
• Kanama oluşmaz veya minimal seviyede sızıntı şeklinde görülebilir.Temiz ve rahat cerrahi alanı


Cyber TM’ in sürekli dalga modunda çalışabilme özelliğinden kaynaklanan sürekli güç iletimi düzgün ve hızlı bir vaporizasyon ve kesi etkinliği sağlarken cerrahi yapılan bölge de kanama, baloncuklar ve debrisler oluşturmaz ve cerrahın görüş kalitesi hiçbir zaman bozulmaz.

Görünmeyen derin doku etkisi oluşmaz.


Cyber TM’ in 2010 nm lik dalga boyu su tarafından yüksek seviyede emilir. Dokular içerisindeki su tarafından ve ortamdaki su tarafından emilen enerji dokular içinde derinlemesine ilerleyemez. Bu durum cerraha sadece gördüğü yerde etkin olduğunu bilmesini sağlar. Oysaki bir çok lazer dokular içinde derine penetre olarak doku derinliklerinde de etkiler meydana getirir ve istenmeyen hasarlara yol açma, ödem oluşması ve iyileşmede meydana getirir.

 

Enerjinin nereye yönlenmesini isterdiniz ?


Cyber TM ileri doğru atış yapan fiberler ile kullanılabilir. Bu durum özellikle sulu cerrahi ortamında ışının istenmeyen noktalara doğru gitmesini engeller. Yana doğru atış yapan fiberlerde kontrol ve lazer ışığını yönlendirebilmek çok daha zor ve güvensizdir. Ayrıca ileri atım yapan fiberler tekrar kullanılabilir özellikteyken yana atan fiberler 1 kez kullanılabilir.

 

Parlamayan, Doğru Renkler


Cyber TM lazer sistemi güvenlik lensleriyle birlikte kullanılabilir. İnvisible lazer ışığı sayesinde cerrahi alanında cerrahın görüşünü bozacak renk bozulmaları ve parlamalar olmaz.

 

Kıyaslanamaz Hız ve Etkinlik


Cyber TM’ in rezeksiyon ve vaporizasyon hızı rakipsizdir. Holmiyum lazerler ile karşılaştırılacak olursa, su tarafından emiliminin daha efektif olduğu görülür ve bu durum vaporizasyon süresini kısaltır.

Bir diğer üroloji lazeri KTP lazer ile karşılaştırılacak olursa, bu lazerin yarattığı etkiyle hedef dokulardaki kromoforların beyazlaması sonucunda ciddi bir etkinlik düşüşü görülür.

Cyber TM Tulyum lazerin yumuşak doku kesimine çok uygun karakteristik yapısı ve geniş fiber şeçenekleri ile cerraha vaporizasyon ve vaporezeksiyon arasında en optimal yaklaşımı seçme imkanı sunar.

 

 

Hassas ve Hızlı


Cyber TM 2010 nm dalga boyunda çalışır. Su tarafından yüksek emilimi olan bu dalga boyu su içeren tüm dokularda vaskülarizasyon oranı ne olursa olsun hızlı, etkin bir kesi ve vaporizasyon sağlar.

Cyber TM’ in lazer enerjisi sadece uygulandığı noktada ve dokuda 1 milimetreden daha az bir alanda etki eder . Cerraha yüksek açı kontrolü sağlar ve istenmeden meydana gelebilecek yaralanma riskini ortadan kaldırır.

 

Çok Yönlülük


Pek çok lazer dokularda vaporizasyon yada rezeksiyon özelliğini ayrı ayrı gösterebilir. Ancak Cyber TM dokuları aynı anda vaporize ve rezekte edebilir. Örneğin prostat cerrahisinde cerrah küçük glandleri vaporize ve genişce bir prostat dokusunu rezekte edebilir ve morsellatör kullanmadan histolojik doku örneği alabilir ve bu işlemlerde tedavi süreleri kısalır.

 

Cyber TM’nin uygulama kabiliyeti farklı cerrahi tekniklerin uygulanabilmesine olanak sağlar :

Tm-Yag Vaporiziation of the Prostate (ThuVAP ),
Tm-Yag VapoResection (ThuVaRP ),
Tm-Yag VapoEnucleation (ThuVEP ) ve
Tm-Yag Enucleation (ThuLEP) uygulamalarının klinik ve ekonomik avantajları “Urothulium Study Group*” tarafındanda rapor edilmiştir.

Tüm bu özellikleriyle CyberTM Tulyum Lazer Sistemi prostat cerrahisi için benzersiz bir cerrahi alettir. Bunun yanı sıra yüksek kesi etkinliği ve mükemmel hemostas özelliği sayesinde mesane boynu insizyonu, sitriktürler, mesane tümörlerinin eksizyonu ve parsiyel nefrektomilerde çok etkin, komple bir cerrahi ekipmandır. Multi-uygulama alanı olan Cyber TM karaciğer cerrahisi, böbrek rezeksiyonu, toraks cerrahileri ve açık cerrahi girişimler ile laparoskopik cerrahi uygulamalar için mükemmel bir lazerdir.

*T.Back et alt –Thulium :Yag 2micron cw laser prostatectomy :where do we stand. World J Urol.(2010)28:163-168

 

 

Kullanıcı Dostu


Cyber TM lazer sistemi kolay bir kullanıma sahiptir ve çok kısa bir öğrenme süreci gerektirir.


Sessiz çalışması,
Enerji – etkinlik dengesi,
Düşük bakım maliyeti,
Cost - Efektifliği ile kullanıcı dostu bir lazer sistemidir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER
Dalga Boyu 2010nm
Güç 150 Watt
Çalışma Modu CW. (Süreklidalga) veya Pulslu
Puls Aralığı 5 – 1000 ms.
Işın İletimi Esnek önel atımlı ve yanal atımlı fiber
Kılavuz Işın Kırmızı - Yeşil 4mW kadar ayarlanabilir
Elektriksel Gereksinim 200  -240VAC/ 50 – 60 Hz /16A
Soğutma Hava soğutmalı
Boyutlar 55 x 75 x 110 cm
Ağırlık 200 Kg
FİBERLER
400 µm önel atımlı 3 metre Steril ve tekrar kullanılabilir
600 µm önel atımlı 3 metre Steril ve tekrar kullanılabilir
800 µm önel atımlı 3 metre Steril ve tekrar kullanılabilir
1000 µm önel atımlı 3 metre Steril ve tekrar kullanılabilir
400 µm önel atımlı 3 metre Steril ve tek kullanımlık
600 µm önel atımlı 3 metre Steril ve tek kullanımlık
800 µm önel atımlı 3 metre Steril ve tek kullanımlık
600 µm yanal atımlı 3 metre Steril ve tek kullanımlık